zendium ingredients

ÜRÜNLERİMİZİN İÇERİĞİNE GÖZ ATIN

Zendium Professional diş macunu, ağzın doğal yapısının kendini koruma şeklinden ilham alınarak geliştirilmiştir. Ağzın doğal yapısında bulunan protein ve enzimler ağız florasının doğal dengesini korur. Bu dengenin bozulması diş ve diş eti problemlerine yol açabilir.

zendium prebiotic benefit boosts good bacteria

PREBİYOTİK ETKİLİ

Ağız florasının doğal dengesini korur.

zendium natural enzymes

ÜÇLÜ PROTEİN-ENZİM SİSTEMİ

Ağzın doğal savunmasını güçlendirir.

zendium SLS free toothpaste

%0 SLS 

SLS içermeyen formülü sayesinde ağzın yumuşak dokularına karşı su gibi naziktir.

BİLEŞENLERİMİZ

Ağzın doğal dengesini koruması için ürünlerimize koymak üzere dikkatlice seçtiğimiz bileşenler hakkında bilgi edinin.

 • Bileşen

   

  Amiloglukozidaz

  .

  Glukoz Oksidaz

   

  Laktoperoksidaz

   

  Kolostrum

   

  Laktoferrin

   

  Lizozim

   

  Potasyum Tiyosiyanat

   

  Sodyum Florür

   

  Çinko Glukonat

   

 • Bileşen

   

  Karajenan

   

  Sitrik Asit

   

  Disodyum Fosfat

   

  Gliseril

   

  Hidrate Silika

   

  Sodyum Benzoat

   

  Sorbitol

   

  Stearat 30

   

  Su

   

  Ksantan Sakızı

   

 • Bileşen

  Ne işe yarar?

  Aroma

  Birçok diş macununa göre daha hafif bir tada sahiptir ve bu sayede en hassas ağızlı kişiler tarafından bile kullanıma uygundur.

  Sodyum Sakarin

  Diş macunlarımızın hafif tadını zenginleştirecek bir tatlandırıcı.

  Cl77891

  Madenlerden elde edilmiş, diş macununuzun beyaz görünmesine yardımcı olan bir bileşen.

Ağzınız daha hassas bir bakıma ihtiyaç duyduğunda

Hayat boyu ağzımızın normale göre daha korunmasız hale geldiği zamanlar olur. Zendium bu zamanlarda size yardımcı olmak için yanınızdadır.

 • Çocuklar yetişkinlerden üç kat daha fazla tat alma tomurcuğuna sahiptir, bu nedenle güçlü tatlar ve SLS gibi sert köpürtücü maddeler açısından özellikle hassastırlar. Zendium SLS içermez, su kadar naziktir ve hafif tatlar içerir. Bu nedenle çocukların dişlerini daha uzun süre fırçalama olasılıkları yüksektir.

 • Birçok kadın gebelik sırasında tat duyusunun değiştiğini fark eder ve bazıları ağızlarında metalik bir tat olduğunu düşünür. Hormon değişiklikleri de gebe kadınların diş eti problemlerine ve ağız ülserlerine daha yatkın olmasına neden olabilir. Zendium'un diş eti sağlığını artırdığı klinik olarak kanıtlanmıştır ve birçok diş macununa göre daha hafif bir tada sahiptir. Böylece tat duyusunu bozmaz.

 • Yaşlandıkça diş etlerimiz çekilir ve daha az tükürük üretiriz. Bu nedenle diş eti problemleri, diş çürümesi ve ağız kuruluğu problemi yaşama ihtimalimiz artar. Ayrıca şiş ve kanayan diş etlerine neden olabilecek veya tükürüğü daha da azaltabilecek ilaçlar alma eğilimimiz de artar. Zendium'un diş eti sağlığını artırdığı klinik olarak kanıtlanmıştır ve ağız kuruluğuna neden olabilecek bir köpürtücü madde olan SLS içermez.

 • Diyabet hastalığına sahip olmak diş eti rahatsızlığı geliştirme riskinizi oldukça artırır. Bu nedenle, diş eti sağlığına odaklanan bir diş macunu kullanmak iyi bir fikirdir. Dişlerini Zendium ile fırçalayan kişilerin hepsinin diş eti sağlığının üç ay sonra daha iyi olduğu gözlenmiştir.*

  *109 kişi üzerinde yapılan bir diş eti sağlığı çalışmasının (Çin, 2019) 13. haftası sonrasındaki sonuçlara göre.


 • Kanser tedavisi çok agresif olabilir ve ağzınızdaki yumuşak dokulara zarar vererek yaralar oluşmasına neden olabilir. Ayrıca, özellikle kemoterapi ağız kuruluğuna neden olabilir. Zendium, ağzınızı çok kuru hissetmenizi engelleyen nazik bir köpürtücü madde kullanır, hafif tatlara sahiptir ve SLS içeren standart diş macunlarına göre dört kat daha naziktir.

 • Bazı ilaçlar yaralara, çatlamış dudaklara veya diş etinde şişmeye neden olabilir. Ayrıca, tükürüğünüzü azaltarak ağız kuruluğuna neden olan ve sizi diş eti hastalığı veya diş çürümesi riskine maruz bırakan 400'den fazla ilaç vardır. Zendium yaralı ağızlara karşı hassastır. Hafif tatlara sahiptir ve SLS içeren standart diş macunlarına göre dört kat daha naziktir. Ayrıca size daha sağlıklı diş etleri kazandırdığı klinik olarak kanıtlanmıştır.